VÝSTAVY

Příští

„Kemet“

Mýty staroegyptské kultury na obrazech a v dalším umění Heshama Malika. Muzeum Karlovy Vary uvádí výstavu věnovanou egyptské kultuře.

Od duben 2024.

„Já jsem“

Globální projekt „Já jsem“ ožívá v Muzeu špeciálního školstva v Levoči. Portréty slavných osobností historicky poprvé doplňuje jejich reliéfní podoba určená pro nevidomé a slabozraké osoby.

Od srpna 2024.

„Reminiscence“

Městská galerie ve Vysokém Mýtě představuje výstavu obrazů autora Heshama Malika, které zdůrazňují jeho uměleckou angažovanost v událostech současných i minulých. Výstavu uvádí autorská studie příběhů židovských rodin z Vysokého Mýta.

Od září 2024.

„Anekdota“

Vyprávění příběhů vždy bylo fascinující součástí naší historie. Zejména pro ty, které inspirovala minulost a navždy je změnila. UFFO představuje umění Heshama Malika inspirované příběhy lidí i samotným životem.

Od prosinec 2024.

„Portréty života“

Regionální muzeum Kladrubska bude hostit výstavu s názvem “Portréty života”. Výstava zkoumá umělcovu oddanost portrétům cest životem lidí z celého světa.

Leden 2025.

„Matka Máří“

Sázavský klášter uvádí mimořádnou výstavu Heshama Malika „Matka Máří“. Jeho díla otevřeně vzdávají hold uctívanému lidskému mateřství Panny Marie.

Od 2025/2026

„RUMI“

Orlické muzeum v Chocni zve na poutavou procházku přírodou inspirovanou hlubokými slovy perského básníka Rúmího v díle umělce Heshama Malika.

Od březen 2025.

„Life of a Box“

Umění a design z obnovitelných zdrojů energie představuje novou formu uměleckého vyjádření, kterým Hesham Malik s projektem „Life of the Box“ inovativně přístupuje v divákovi v Museum of Papermaking v Duszniki-Zdrój v Polsku.

Od 2025.

„Samay“

Výstavou „Samay“ v Oblastním muzeu Praha-východ zvou umělci Hesham Malik a Mohan Naik ke společnému hledání a sdílení života v „harmonickém bezčasí“.

Od leden 2025.

„Birth Giver“

Hesham Malik výstavou „Birth Giver“ v Pevnosti Josefov (Jaroměř, Bastion IV) vzdává hold kráse a oslavuje letmým dotykem štetce podobu veškerého ženství všech našich světů.

Od září 2025.

„Židovská čtvrť“

Výstavu „Židovská čtvrť“ uvádí umělec Hesham Malik v Zadní synagoze Třebíč. Společně se studenty otevřeně hledá další možnosti k dialogu otázkou, jak se změní vnímání uměleckého díla, pokud jeho deskripci netvoří autor, ale konzument umění.

Od 2026.

Výstavy

 

 

„Nejisté vibrace“

Muzeum Kroměřížska
od 15. září do 19. listopadu 2023

Výstava oslavující výročí 150 let od narození Maxe Švabinského. Významná část výstavy představí projekt Já jsem z Kroměříže, do něhož se zapojili mimo jiné studenti Arcibiskupského gymnázia.

„Gesto“

MGVO,  Univerzita Karlova  4. září do 29. října 2023

Černá barva je prvním pigmentem, který člověk v pravěku použil, vyrobeným ze směsi dřevěného uhlí a železa – byla začátkem, ale symbolicky představuje i konec. Bílá barva je považována za čistotu, ale bílá je často nějakým způsobem zabarvená, s jemným odstupňováním.

„Rodičům navzdory“

Zámek Zruč nad Sázavou
24. srpna až 30. října 2023

Obrazy představené v Zámecké galerii Zámku Zruč nad Sázavou jsou rozsáhlou výstavou plnou barev, romantiky a mýtických milostných spojení z různých koutů světa.

„MOONBOW“

Městská galerie Zázvorka 22. července až 10. září 2023

Koncept výstavy je vytvořený tak, že se v každé místnosti a každém patře galerijních prostorů prezentuje návštěvníkům jiné téma. Všechna témata tvoří dohromady jednotlivou barevnou paletu výstavy “MOONBOW”.

„Amorista“

Muzeum Červená věž
5.června do 2. července 2023

Kde jinde by mohl amorista psát a malovat o lásce než ve věži? A to navíc ještě ve věži symbolicky červené s bohatou historií na nejmagičtějším místě v České republice.

„KUUMBA“

Muzeum Dvůr Králové
17. února do 23. dubna 2023

Světoběžník Hesham Malik nemalou část svého života prožil v Africe s domorodými kmeny. Spolu s kurátory Muzea Dvůr Králové autor připravil exotickou uměleckou expozici zobrazující mýty a příběhy života, zvířat a lidí.

„Make art - not war“

Muzeum Náchodska – Pevnost Dobrošov
1. července – 16. října 2022

Hesham Malik jako první umělec v historii vystavuje ve vojenské pevnosti z roku 1938.

Do konce října 2022.

„ukiyo / Ďáblové a Andělé“

Městské muzeum Chrast
26. května – 25. září 2022

Tři výstavy současného umění na počest Codex Gigas. Věnováno mistrovství prožívání přítomného okamžiku.

„otisky II“

Muzeum Dobříš
10. května – 31. srpna 2022

Otisky židovských příběhů z minulosti. Obrazy od Heshama Malika spolu s příběhy žáků ze ZŠ Trnka.

„Roztoužení“

Městské muzeum Skuteč
12. dubna – 29. května 2022

Hesham Malik mapuje svou uměleckou tvorbu a hledá ve svých obrazech odpověď na otázku, co pro nás znamená štěstí.

„Osvobození“

Oblastní muzeum Praha-východ
10. února – 1. května 2022

Autorská výstava obrazů Heshama Malika složená z obrazů namalovaných během prvních lockdawnů v tomto regionu.

„Zlato“

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy
18. ledna – 13. března 2022

Hesham Malik na vlastních obrazech sleduje příběh zlata v různých érách a kulturách lidské civilizace.